DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Psikiyatri Derneği Yıllık Toplantısı ve 2. Uluslararası 26. Ulusal Klinik Eğitim Sempozyumunu siz değerli uzman ve uzmanlık öğrencileri meslektaşlarımızın katılımıyla 9-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde gerçekleştireceğiz.

Yirmi yedi yıl önce, derneğimizin tüm organlarının yıllık toplantılarını yapacakları, çalışma birimlerinin bir araya gelecekleri ve katılabilen tüm üyelerle dernek politikalarının konuşulup tartışılabileceği bir platforma gereksinim duyulduğu için başlatılan Bahar Sempozyumları yıllar içinde kendini geliştirerek ve yenileyerek Türkiye Psikiyatri Derneği'nin 29 yıllık birikimi ve siz değerli katılımcılarımızın katkılarıyla 2022 yılından beri uluslararası nitelik kazandı. Artık Uluslararası Klinik Eğitim Sempozyumu adını kullanmanın, bu gelişim yolculuğunda birlikte olmanın gururunu ve mutluluğunu paylaşıyoruz. Etkinlik önerilerinizin, araştırma ve olgu sunumlarınızın, sözel veya poster bildirilerinizin bilimsel içeriği daha da zenginleştireceğine inanıyoruz. Tüm etkinlik önerileri hakem kurulunca değerlendirilecek, değerlendirme sonucu Sempozyum bilimsel programında yer verilen etkinlik konuşmacılarının kongre kayıtları Derneğimiz tarafından karşılanacaktır.

Derneğimizin geleceği olan genç meslektaşlarımızı ve onların emeğini güçlendirmek adına sözel bildiri ile başvuran uzmanlık öğrencilerine Sözel Bildiri Burs Desteği bu sempozyumda da devam ediyor. Meslek alanımızın bilimsel niteliğini ve bilime olan ilgiyi artıracağını düşündüğümüz Araştırma Projesi Teşvik ödülünü de hatırlatmak isteriz.

Sempozyumu bu yıl da hibrit olarak gerçekleştireceğiz. Arzumuz sizlerle aynı mekânda bir arada olmak. Yüz yüze katılmayı tercih eden meslektaşlarımızla yeşille mavinin iç içe geçtiği Mersin Üniversitesi Kampüsü’nün doyumsuz güzelliğinde, çevrim içi katılmayı tercih eden meslektaşlarımız için ise bilimsel programı iki salondaki tüm oturumları bilgisayarlarından izleyebilecekleri şekilde düzenliyoruz. Etkinlik önerisi veren meslektaşlarımıza tüm konuşmacıların yüz yüze salonlarda bulunmaları gereğinin altını çizmek isteriz.

Hedefimiz ulaşılabilir bir kongre gerçekleştirmek, mesleğimiz adına yürüttüğümüz zahmetli ama nitelikli mücadelenin ve yolculuğun içinde hep birlikte yol almaktır. Ekonomik açıdan giderek zorlanılan bu dönemde, başta endüstri olmak üzere kongrelere yapılan mali desteklerin azalması diğer yandan kongre maliyetlerinin astronomik ölçülerde artması birçok meslek kuruluşunda olduğu gibi bizim için de yeni yaklaşımları zorunlu kılmakta. Sempozyum’a erişimin lüks değil ihtiyaç olduğu bilinci ile “şehir kongresi” düzenlemenin gerekliliğine inandık, kendi olanakları ile katılacak meslektaşlarımız için ulaşılabilir bir etkinlik olsun istedik. Pek çok insana 6 Şubat 2023 depremlerinin ardından güvenli bir yerleşim sunan Mersin’in hem bölgeye yakınlığı hem de tarihi ve kültürel dokusu bilimsel ve mesleki gelişimimize farklı bir anlam katacak. Bizlere kapılarını açan ve tüm imkânlarını seferber eden Mersin Üniversitesi’ne, değerli yöneticilerine ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’na şükranlarımızı sunarız.

Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan 2. Uluslararası 26. Ulusal Klinik Eğitim Sempozyumunda sizleri aramızda görmeyi sabırsızlıkla bekliyor, varlığınız ve katkılarınız ile güçlenecek ve güzelleşecek etkinliğimiz için gün sayıyoruz.

Sağlıkla ve mesleki dayanışmayla dolu bir toplantıda buluşmak üzere…

Saygılarımızla,


Ejder Akgün YILDIRIM
Türkiye Psikiyatri Derneği
Genel Başkanı


Gamze ÖZÇÜRÜMEZ BİLGİLİ
Türkiye Psikiyatri Derneği
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı